TÜM HABERLERİ GÖSTER
Biente Gömlek  25.02.2016 17:29:17
Şık bir gömleğin erkeğin cazibesini yansıtan en önemli unsur olduğu düşüncesinden hareketle kuruluşundan bu yana çalışmalarına devam eden Biente, bu serüvenin içine birçok başarı sığdırdı. 
Geçen bu süre içerisinde sadece Türkiye’de değil, dünyada da adından sıkça bahsettirdi.

    İlk kullanımı eski Mısır’a dayanan
gömlek ; günlük yaşam, iş yaşamı, özel geceler ve davetlerde erkeklerin vazgeçilmezleri arasında. Giyim eşyası olarak kullanılmaya başlandığı ilk günden bu yana diğer giysilerin arasında özellikli bir yere sahip olan gömlek , tarihsel süreç içerisinde bazı yasalara bile konu olmuş. Örneğin 16. yüzyılın sonlarına doğru İngiltere’de belli bir toplumsal statüye sahip olmayanların ince süslü gömlek giymesini yasaklayan bir yasa çıkarılmış. Daha o zamanlarda bile erkeğin imajını ve toplumsal statüsünü yansıttığı düşünülen gömlek, günümüzde de bu özelliğini koruyor.

  
     Elbette markanın başarısında kalitesi kadar Biente’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı  Mehmet Metin Karataş'ında rolü çok büyük. Mehmet Metin KARATAŞ , Biente’nin gömlekte bir  dünya markası haline gelişini şöyle anlatıyor: “Öncelikle kalite prensibinden hiç ödün vermedik ve başarıya ulaşana kadar çok çalıştık. Markamıza duyduğumuz güven bizleri hep daha iyi ve daha kaliteli ürünler için ateşledi. Belki bu nedenle şu anda Türkiye’nin en kaliteli gömleğini üretiyoruz. Bugün Biente , bir dünya markası olarak her erkeğin üzerinde gururla taşımak isteyeceği mükemmel bir gömlek ve mükemmel bir markadır.” 

Okunma Sayısı: 12965